Carnegiella Schereri - Cüce Balta Balığı Hakkında

Carnegiella schereri, "Blackwing Hatchetfish" olarak da bilinen, tetra ailesine ait bir balık türüdür. Bu balıklar Güney Amerika'nın Amazon Nehri havzasında ve diğer bazı Güney Amerika nehirlerinde bulunurlar.

Carnegiella schereri genellikle göz alıcı bir görünüme sahiptir. Vücutları gümüşten maviye kadar değişen renklere sahip olabilir ve belirgin bir şekilde siyah renkte kanat benzeri gövde yapısına sahiptirler. Bu kanatlar, balığın adını "Blackwing Hatchetfish" olarak almalarının nedenidir.

Bu tür genellikle oldukça barışçıl bir yapıya sahiptir ve uygun tank arkadaşlarıyla iyi geçinirler. Ancak, diğer balıklar gibi, uygun bir tank arkadaşlığı seçimi ve uygun tank parametreleri sağlanmalıdır. Diğer Hatchetfish türleri gibi, bu balıklar da yüzeye yakın bir yaşam alanı tercih ederler, bu nedenle akvaryumlarında yüzen bitkiler ve açık alanlar bulunmalıdır.

Carnegiella schereri, genellikle tatlı su akvaryumlarında yetiştirilir ve genellikle yumuşak, hafif asidik su şartlarını tercih ederler. Beslenme açısından, genellikle küçük böcekler ve diğer canlı organizmalarla beslenirler. Diyetlerine yüzen cüruflar ve canlı veya dondurulmuş gıdalar da dahil edilebilir.

Akvaryum hobisiyle ilgilenenler için, Carnegiella schereri ilginç ve göz alıcı bir seçenektir ve uygun bakımı sağlandığında sağlıklı ve dayanıklı balıklar olabilirler.

img
img